FLNR450.XXID.pdf
| Series | POWR-GARD® FLNR_ID |
| Class | RK5 |
| Features | Indicating |
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 2.594" Dia x 10.374" L (65.90mm x 263.50mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 450A |