0TLN175.X.pdf
| Approval Agency | CE, UR |
| Size / Dimension | 1.594" Dia x 4.189" L (40.50mm x 106.40mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 170 V |
| Current Rating (Amps) | 175A |