0TLN080.V.pdf
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminals |
| Approval Agency | CE, UR |
| Size / Dimension | 1.063" Dia x 3.748" L (27.00mm x 95.20mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 170 V |
| Current Rating (Amps) | 80A |