0NLS400.X.pdf
| Series | POWR-GARD® NLS |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 2.594" Dia x 7.878" L (65.90mm x 200.10mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 500 V |
| Current Rating (Amps) | 400A |