0NLS125.X.pdf
| Series | POWR-GARD® NLS |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.843" Dia x 6.878" L (46.80mm x 174.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | 600 V |
| Current Rating (Amps) | 125A |