0NLN500.X.pdf
| Series | POWR-GARD® NLN |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 2.594" Dia x 5.870" L (65.90mm x 149.10mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 500A |