0NLN300.X.pdf
| Series | POWR-GARD® NLN |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 2.094" Dia x 4.878" L (53.19mm x 123.90mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 300A |