0NLN200.X.pdf
| Series | POWR-GARD® NLN |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Class | K5 |
| Features | - |
| Fuse Type | Cartridge |
| Part Status | Active |
| Applications | Electrical, Industrial |
| Mounting Type | Holder |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminals |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Size / Dimension | 1.563" Dia x 4.378" L (39.70mm x 111.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 200A |