0KLC225.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 2.000" Dia x 2.843" L (50.80mm x 72.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 225A |