0KLC150.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, UR |
| Size / Dimension | 1.500" Dia x 2.843" L (38.10mm x 72.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 150A |