0JLS300.X.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 2.000" Dia x 3.374" L (50.80mm x 85.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 300A |