0JLS100.V.pdf
| Approval Agency | CE, CSA, QPL, UL |
| Size / Dimension | 1.000" Dia x 2.626" L (25.40mm x 66.70mm) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Amps) | 100A |