0CNN325.V.pdf
| Series | POWR-GARD® CNN |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Class | - |
| Features | Indicating |
| Fuse Type | Fuse Strip |
| Part Status | Active |
| Applications | Lift Trucks |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| Approval Agency | UR |
| Size / Dimension | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Current Rating (Amps) | 325A |