0CCL120.V.pdf
| Series | POWR-GARD® CCL |
| Approval Agency | - |
| Size / Dimension | 1.000" Dia x 4.129" L (25.40mm x 104.88mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 120A |