0CCL050.V.pdf
| Approval Agency | - |
| Size / Dimension | 0.750" Dia x 3.629" L (19.05mm x 92.18mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 50A |