0CCK200.V.pdf
| Series | POWR-GARD® CCK |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Class | - |
| Features | - |
| Fuse Type | Cartridge |
| Part Status | Active |
| Applications | Lift Trucks |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Cylindrical, Blade Terminal (Bolt) |
| Approval Agency | - |
| Size / Dimension | 1.000" Dia x 4.362" L (25.40mm x 110.80mm) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Current Rating (Amps) | 200A |