SMBG5355B/TR13
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-齐纳-单
SMBG5355B/TR13
SMBG5355B/TR13
型号
SMBG5355B/TR13
描述
DIODE ZENER 18V 5W SMBG
数据表
SMBG5355B/TR13.pdf
交付服务
SMBG5355B/TR13
内容 *
    SMBG5355B/TR13 规格
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18V
    Tolerance ±5%
    Power - Max 5W
    Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 500nA @ 13V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2V @ 1A
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C