2EZ10D/TR8
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-齐纳-单
2EZ10D/TR8
2EZ10D/TR8
型号
2EZ10D/TR8
描述
DIODE ZENER 10V 2W DO204AL
数据表
2EZ10D/TR8.pdf
交付服务
2EZ10D/TR8
内容 *
    2EZ10D/TR8 规格
    Part Status Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10V
    Tolerance ±20%
    Power - Max 2W
    Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohm
    Current - Reverse Leakage @ Vr 3µA @ 7.6V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2V @ 200mA
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C