RFUH10NS6SFHTL
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RFUH10NS6SFHTL
RFUH10NS6SFHTL
型号
RFUH10NS6SFHTL
品牌
Rohm Semiconductor
描述
FAST RECOVERY DIODES (CORRESPOND
数据表
RFUH10NS6SFHTL.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
RFUH10NS6SFHTL
内容 *
    RFUH10NS6SFHTL 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeStandard
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Capacitance @ Vr, F157pF @ 0V, 1MHz
    Supplier Device PackageLPDS
    Reverse Recovery Time (trr)25 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr10 µA @ 600 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)600 V
    Current - Average Rectified (Io)10A
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If2.8 V @ 10 A