RFN10BGE3STL
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RFN10BGE3STL
RFN10BGE3STL
型号
RFN10BGE3STL
品牌
Rohm Semiconductor
描述
RFN10BGE3S IS THE SILICON EPITAX
数据表
RFN10BGE3STL.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
RFN10BGE3STL
内容 *
    RFN10BGE3STL 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeStandard
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageTO-252GE
    Reverse Recovery Time (trr)30 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr10 µA @ 350 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)350 V
    Current - Average Rectified (Io)10A
    Operating Temperature - Junction150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5 V @ 10 A