RBR3MM40ATFTR
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RBR3MM40ATFTR
RBR3MM40ATFTR
型号
RBR3MM40ATFTR
描述
DIODE (RECTIFIER FRD) 40V-VR 3A-
数据表
RBR3MM40ATFTR.pdf
交付服务
RBR3MM40ATFTR
内容 *
    RBR3MM40ATFTR 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-123F
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackagePMDU
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr80 µA @ 40 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)40 V
    Current - Average Rectified (Io)3A
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If620 mV @ 3 A