RBR3LAM40BTR
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RBR3LAM40BTR
RBR3LAM40BTR
型号
RBR3LAM40BTR
描述
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDTM
数据表
RBR3LAM40BTR.pdf
交付服务
RBR3LAM40BTR
内容 *
    RBR3LAM40BTR 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackagePMDTM
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr80 µA @ 40 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)40 V
    Current - Average Rectified (Io)3A
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If620 mV @ 3 A