RBE05AS20AT2R
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RBE05AS20AT2R
RBE05AS20AT2R
型号
RBE05AS20AT2R
品牌
Rohm Semiconductor
描述
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 1006
数据表
RBE05AS20AT2R.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
RBE05AS20AT2R
内容 *
    RBE05AS20AT2R 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-SMD, No Lead
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageVML2
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr150 µA @ 20 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)20 V
    Current - Average Rectified (Io)500mA
    Operating Temperature - Junction125°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530 mV @ 500 mA