RB558VYM150FHTR
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RB558VYM150FHTR
RB558VYM150FHTR
型号
RB558VYM150FHTR
描述
SCHOTTKY BARRIER DIODE (AEC-Q101
数据表
RB558VYM150FHTR.pdf
交付服务
RB558VYM150FHTR
内容 *
    RB558VYM150FHTR 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case2-SMD, Flat Lead
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageTUMD2M
    Reverse Recovery Time (trr)6.35 ns
    Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 150 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150 V
    Current - Average Rectified (Io)500mA
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If950 mV @ 500 mA