RB541VM-40TE-17
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RB541VM-40TE-17
RB541VM-40TE-17
型号
RB541VM-40TE-17
描述
RB541VM-40 IS STANDARD SCHOTTKY
数据表
RB541VM-40TE-17.pdf
交付服务
RB541VM-40TE-17
内容 *
    RB541VM-40TE-17 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSC-90, SOD-323F
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageUMD2
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr100 µA @ 40 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)40 V
    Current - Average Rectified (Io)200mA
    Operating Temperature - Junction125°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If610 mV @ 100 mA