RB521G-40FHT2R
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RB521G-40FHT2R
RB521G-40FHT2R
型号
RB521G-40FHT2R
品牌
Rohm Semiconductor
描述
SCHOTTKY BARRIER DIODE AEC-Q101
数据表
RB521G-40FHT2R.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
RB521G-40FHT2R
内容 *
    RB521G-40FHT2R 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
    Diode TypeSchottky
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-723
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageVMD2
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr100 µA @ 40 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)40 V
    Current - Average Rectified (Io)100mA
    Operating Temperature - Junction125°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If610 mV @ 100 mA