RB168LAM-30TR
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
RB168LAM-30TR
RB168LAM-30TR
型号
RB168LAM-30TR
品牌
Rohm Semiconductor
描述
DIODE SCHOTTKY 30V 1A PMDTM
数据表
RB168LAM-30TR.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
RB168LAM-30TR
内容 *
    RB168LAM-30TR 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseSOD-128
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackagePMDTM
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr600 nA @ 30 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30 V
    Current - Average Rectified (Io)1A
    Operating Temperature - Junction150°C (Max)
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If690 mV @ 1 A