MBRS16100HMNG
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
MBRS16100HMNG
MBRS16100HMNG
型号
MBRS16100HMNG
品牌
Taiwan Semiconductor Corporation
描述
DIODE SCHOTTKY 100V 16A TO263AB
数据表
MBRS16100HMNG.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
MBRS16100HMNG
内容 *
    MBRS16100HMNG 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeSchottky
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Capacitance @ Vr, F-
    Supplier Device PackageTO-263AB (D²PAK)
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr300 µA @ 100 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100 V
    Current - Average Rectified (Io)16A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If850 mV @ 16 A