1N5395GHR0G
首页 > 产品展示 > 分立半导体产品 > 二极管-整流器-单个
1N5395GHR0G
1N5395GHR0G
型号
1N5395GHR0G
品牌
Taiwan Semiconductor Corporation
描述
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO204AC
数据表
1N5395GHR0G.pdf
分类
二极管-整流器-单个
交付服务
1N5395GHR0G
内容 *
    1N5395GHR0G 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesAutomotive, AEC-Q101
    RoHSRoHS
    SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
    Diode TypeStandard
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDO-204AC, DO-15, Axial
    Capacitance @ Vr, F15pF @ 4V, 1MHz
    Supplier Device PackageDO-204AC (DO-15)
    Reverse Recovery Time (trr)-
    Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 400 V
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)400 V
    Current - Average Rectified (Io)1.5A
    Operating Temperature - Junction-55°C ~ 150°C
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1 V @ 1.5 A