ZUS10483R3.pdf
| Series | ZUS (10W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 75% |
| Part Status | Last Time Buy |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 6.6 W |
| Package / Case | 4-DIP Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.77" L x 1.38" W x 0.28" H (45.0mm x 35.0mm x 7.0mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 500 V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 71°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 72V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 2A |