SUTS10483R3.pdf
| Series | SUTS (10W) |
| Features | - |
| Efficiency | 82% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 8.6 W |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.78" L x 0.33" W x 1.15" H (45.2mm x 8.4mm x 29.3mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 500 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 2.6A |