SUS10123R3BP.pdf
| Series | SUS (10W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 82% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 8.6 W |
| Package / Case | 6-SMD Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.54" L x 0.83" W x 0.26" H (39.2mm x 21.0mm x 6.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 500 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 18V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Current - Output (Max) | 2.6A |