SFCS30483R3B.pdf
| Series | SFCS (30W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 92% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 30 W |
| Package / Case | 20-SMD Module, 17 Leads |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.55" L x 1.32" W x 0.35" H (39.3mm x 33.5mm x 8.8mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 1 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 9A |