RV-243.3S/R8
首页 > 产品展示 > 电源-板安装 > DC-DC转换器
RV-243.3S/R8
RV-243.3S/R8
型号
RV-243.3S/R8
品牌
Recom Power
描述
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
数据表
RV-243.3S/R8.pdf
分类
DC-DC转换器
交付服务
RV-243.3S/R8
内容 *
    RV-243.3S/R8 规格
    SeriesECONOLINE RV/R (2W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    Features-
    Efficiency70 ~ 78%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Medical
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)2 W
    Package / Case24-DIP Module, 14 Leads
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 2-
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation8 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)26.4V
    Voltage - Input (Min)21.6V
    Current - Output (Max)600mA