RV-1212D/P/R6.4
首页 > 产品展示 > 电源-板安装 > DC-DC转换器
RV-1212D/P/R6.4
RV-1212D/P/R6.4
型号
RV-1212D/P/R6.4
品牌
Recom Power
描述
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
数据表
RV-1212D/P/R6.4.pdf
分类
DC-DC转换器
交付服务
RV-1212D/P/R6.4
内容 *
    RV-1212D/P/R6.4 规格
    SeriesECONOLINE RV/R (2W)
    RoHSRoHS
    TypeIsolated Module
    FeaturesSCP
    Efficiency86%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Medical
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)2 W
    Package / Case24-DIP Module, 14 Leads
    Approval Agency-
    Standard Number-
    Control Features-
    Size / Dimension1.27" L x 0.58" W x 0.45" H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 112V
    Voltage - Output 2-12V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation6.4 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Voltage - Input (Max)13.2V
    Voltage - Input (Min)10.8V
    Current - Output (Max)85mA, 85mA