R2S8-053.3/P-R
首页 > 产品展示 > 电源-板安装 > DC-DC转换器
R2S8-053.3/P-R
R2S8-053.3/P-R
型号
R2S8-053.3/P-R
描述
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
数据表
R2S8-053.3/P-R.pdf
交付服务
R2S8-053.3/P-R
内容 *
    R2S8-053.3/P-R 规格
    SeriesECONOLINE R2S (2W)
    FeaturesSCP
    Efficiency70 ~ 75%
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)2 W
    Package / Case8-SMD Module
    Control Features-
    Size / Dimension0.50" L x 0.42" W x 0.35" H (12.8mm x 10.7mm x 9.0mm)
    Number of Outputs1
    Voltage - Output 13.3V
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation1 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 100°C
    Voltage - Input (Max)5.5V
    Voltage - Input (Min)4.5V
    Current - Output (Max)606mA