DHS50B15-T.pdf
| Series | DHS (50W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | - |
| Efficiency | 83% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 51 W |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.30" L x 1.47" W x 0.50" H (58.4mm x 37.3mm x 12.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Voltage - Input (Min) | 200V |
| Current - Output (Max) | 3.4A |