DHS100B12-T.pdf
| Series | DHS (100W) |
| Features | - |
| Efficiency | 85% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 101 W |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.30" L x 1.47" W x 0.50" H (58.4mm x 37.3mm x 12.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 400V |
| Voltage - Input (Min) | 200V |
| Current - Output (Max) | 8.4A |