CHS2004805.pdf
| Series | CHS (200W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Efficiency | 94% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.28" L x 0.90" W x 0.41" H (57.9mm x 22.8mm x 10.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 2.25 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 40A |