CES24150-4-N.pdf
| Series | CES (80W) |
| Features | - |
| Efficiency | 91% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 60 W |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.28" L x 0.90" W x 0.33" H (57.9mm x 22.8mm x 8.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 33V |
| Voltage - Input (Min) | 20V |
| Current - Output (Max) | 4A |