CBS3504812-T.pdf
| Series | CBS (350W) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Efficiency | 87% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 348 W |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 76V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 29A |