CBS2002415-T.pdf
| Series | CBS (200W) |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Isolated Module |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Efficiency | 87% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 201 W |
| Package / Case | Half Brick |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Current - Output (Max) | 13.4A |