BRDS100-R.pdf
| Series | BRDS |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Features | Remote On/Off, OCP |
| Efficiency | 89% |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 26-SMD Module |
| Approval Agency | - |
| Standard Number | - |
| Control Features | - |
| Size / Dimension | 1.50" L x 1.09" W x 0.33" H (38.0mm x 27.7mm x 8.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 0.7 ~ 2V |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | - |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Current - Output (Max) | 100A |