844001AGLFT.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | FemtoClock® |
| RoHS | RoHS |
| PLL | Yes |
| Type | Clock Generator, Multiplexer |
| Input | Crystal |
| Output | LVDS |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Max | 226.66MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |