83PN625DKILF.pdf
| Package | Tray |
|---|---|
| Series | FemtoClock® NG |
| RoHS | RoHS |
| PLL | Yes |
| Type | Frequency Synthesizer |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | LVPECL |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-VQFN Exposed Pad |
| Frequency - Max | 625MHz |
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |