23S08T-1DCG8.pdf
| Package | Tape & Reel (TR) |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| PLL | Yes with Bypass |
| Type | Clock Multiplier, Zero Delay Buffer |
| Input | LVTTL |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Max | 133.3MHz |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 2.7V |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |