KPSE6E22-21PDN
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
KPSE6E22-21PDN
KPSE6E22-21PDN
型号
KPSE6E22-21PDN
品牌
ITT Cannon, LLC
描述
CONN PLUG MALE 21POS GOLD CRIMP
数据表
KPSE6E22-21PDN.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
KPSE6E22-21PDN
内容 *
    KPSE6E22-21PDN 规格
    SeriesKPSE
    RoHSRoHS
    ColorOlive Drab
    FeaturesShrink Boot Adapter
    Shielding-
    OrientationN (Normal)
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishOlive Drab Cadmium
    Cable Opening-
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug, Male Pins
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum Alloy
    Voltage Rating1000VAC, 1400VDC
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary MaterialMetal
    Ingress ProtectionEnvironment Resistant
    Number of Positions21
    Shell Size - Insert22-21
    Current Rating (Amps)13A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C