KPSE6E14-12SWDZ
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
KPSE6E14-12SWDZ
KPSE6E14-12SWDZ
型号
KPSE6E14-12SWDZ
品牌
ITT Cannon, LLC
描述
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
数据表
KPSE6E14-12SWDZ.pdf
交付服务
KPSE6E14-12SWDZ
内容 *
    KPSE6E14-12SWDZ 规格
    ColorOlive Drab
    FeaturesShrink Boot Adapter
    ShieldingShielded
    OrientationW
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug, Female Sockets
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum Alloy
    Voltage Rating600VAC, 850VDC
    Number of Positions12
    Shell Size - Insert14-12
    Current Rating (Amps)7.5A, 13A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C