KPSE06F18-32PY
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
KPSE06F18-32PY
KPSE06F18-32PY
型号
KPSE06F18-32PY
品牌
ITT Cannon, LLC
描述
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
数据表
KPSE06F18-32PY.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
KPSE06F18-32PY
内容 *
    KPSE06F18-32PY 规格
    SeriesKPSE
    RoHSRoHS
    ColorOlive Drab
    FeaturesStrain Relief
    Shielding-
    OrientationY
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishOlive Drab Cadmium
    Cable Opening-
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug, Male Pins
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum Alloy
    Voltage Rating600VAC, 850VDC
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary MaterialMetal
    Ingress ProtectionEnvironment Resistant
    Number of Positions32
    Shell Size - Insert18-32
    Current Rating (Amps)7.5A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C