KPSE06A16-26PW
首页 > 产品展示 > 连接器、互连 > 圆形连接器
KPSE06A16-26PW
KPSE06A16-26PW
型号
KPSE06A16-26PW
品牌
ITT Cannon, LLC
描述
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
数据表
KPSE06A16-26PW.pdf
分类
圆形连接器
交付服务
KPSE06A16-26PW
内容 *
    KPSE06A16-26PW 规格
    SeriesKPSE
    RoHSRoHS
    ColorOlive Drab
    FeaturesBackshell
    Shielding-
    OrientationW
    Part StatusActive
    TerminationCrimp
    Shell FinishOlive Drab Cadmium
    Cable Opening-
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Connector TypePlug, Male Pins
    Fastening TypeBayonet Lock
    Shell MaterialAluminum Alloy
    Voltage Rating600VAC, 850VDC
    Shell Size, MIL-
    Mounting Feature-
    Primary MaterialMetal
    Ingress Protection-
    Number of Positions26
    Shell Size - Insert16-26
    Current Rating (Amps)7.5A
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C